Самбірська ГРОД

 

Догляд за пластиковими вікнами.

 

 

 

 

Щоб продовжити термін служби пластмасового вікна, за ним необхідно вірно доглядати. Нічого складного в цій процедурі немає — недарма домогосподарки так цінують пластмасові вікна, адже мити склопакети необхідно з 2-ух сторін, а не з 4!

Але мити дбайливо, звичайною мильною водою і мякою фланелевою ганчіркою — по іншому можна подряпати скло, а можливості його поміняти, вийнявши штапики, як у старому-доброму деревному вікні минулого століття, не буде. При бажанні замість мильної води можна користуватися особливими засобами по догляду — вони годяться не тільки для склопакета, та й для пластмасового профілю.

У фірмові комплекти по догляду входять також засоби для ущільнювачів і фурнітури. Але, так як коштують вони дорого, в народі використовують для догляду за пластмасовими вікнами інші засоби. Так, ущільнювачі змащують копійчаним аптечним гліцерином (раніше очистивши від пилу), а фурнітуру — вазеліновим маслом. Цю функцію потрібно виконувати рідко — один-два рази на рік — і, не пошкодувавши на неї пару хвилин, ви забезпечите довгий термін служби всіх деталей вашого вікна.

Приміщення, де встановлені пластикові вікна, потрібно часто провітрювати. Справа в тому, що через власну щільність пластмасові вікна порушують мікровентиляцію квартири, і волога, що виробляється в процесі життєдіяльності людей, що живуть в квартирі, не віддаляється через щілини назовні, а випадає конденсатом на самих прохолодних поверхнях — склопакетах. Самий звичайний метод боротьби з цим конденсатом — понизити вологість методом провітрювання.

Не забувайте також інспектувати стан водовідвідних каналів пластмасового вікна — вони розміщені в його нижній частині і прикметні при відкритті стулки. Якщо водовідводи забються грязюкою — конденсат буде накопичуватися всередині камер профілю, що загрожує виникненням мікротріщин ПВХ в сильні морози. Ось чому восени, під час генерального прибирання, слід ретельно очищати водовідвідні отвори — тим ви збільшите термін служби вікон.

Ну а зараз кілька слів про те, чого робити категорично не можна.

Хоча ПВХ — матеріал, стійкий до зовнішніх впливів і не втрачає власного початкового блиску протягом довгого часу, є якісь речовини, які для нього згубні. І спочатку це абразивні складові миючих засобів, кислоти і луги. Ці високоагресивних речовини для чищення пластмасових вікон використовувати категорично не рекомендується — на бездоганній поверхні залишаться подряпини і плями, а сам пластик може стати ламким.

Цих же сумішей бояться гумові ущільнювачі — під впливом розчинників гума, з якої вони складаються, просто-напросто руйнується. Так що, перефразовуючи відомий вислів, ганчірка, мило і вода — наші найкращі друзі в догляді за пластмасовими вікнами!

 

назад